אלמנט המים

אלמנט המים הוא אחד מארבעת האלמנטים, או שלושת היסודות על פי הקבלה היהודית, שלהם מוסיפים את האדמה כפועל יוצא של המים. המים נוצרו מהרוח, פן מתגשם של הרוח בעולם שאנחנו חיים בו, ומייצגים את תנועת החיים, את השפע ואת הפשטות – מים חיים!

שומרי המים במסורת האדם היו האנשים ששמרו על קדושת המים, והם היו הנושאים את כוחה של כוונת הלב ואת נשיבת הרוח המפכה חיים במים, ממש כמו אדוות המים עצמן.

בטבע, למים כח עצום, כמו נחלים מתחתרים בסלע בסבלנות ושקט, יוצרים ומעצבים את פניה של האדמה, עליה אנחנו הולכים ונושמים. במים יש את הרכות של התנועה, זו שאינה מתיימרת, אלא בפשטות זורמת ומשנה, חודרת ומביאה חיים ותקווה. אם למים נכנסים כוחות טבע נוספים, כמו רוח, תזוזת האדמה, גשמים או שלגים מפשירים, הם מתעצמים וסוערים, ממש כמו גלי הים, ושוטפים, מתקנים בדרכם, ועשויים אף להשפיע על האדם, להזכיר לו את איתני הטבע ומאפשרים לו להרים את הראש מעלה ולהזכר ביוצר.

בגוף האדם, המים הם המעבירים חיים, אם בנוזלי הגוף, ובאמצעות הדם עצמו, הנושא את הנפש, גוף אוורירי מגוף החומר, אל קצוות הגוף כולו. הדם מחייה, נושא שפע חומרים חיוניים לגופנו, ומזרים בחזרה אל הלב, את השארית של מה שאינו דרוש עוד, ובעיקר – מייצר תנועה, מביא חיים.

המים מייצרים תקשורת, מעבירים מידע, וללא מים מספקים, אם איננו מרווים את גופנו, אנחנו מתייבשים ומתרוקנים מכח החיים.

אם נתחשב בעובדה שגופנו מורכב מכ-85% מים, אנחנו מבינים כמה כח והשפעה יש למים על חיינו בשגרה, על הקלילות במציאות, על ההרגשה הטובה –  בגוף, בנפש וברוח כאחד.

לאחר שמאסארו אמוטו הביא את בשורת ״מסרים מהמים״ אל העולם החדש, מתוקף מחקר מדעי, נתפס כי המים משתנים בהתאם לתדר שאנחנו ממלאים אותם, וכך למדנו את כוחה של מילה, שעשויה לשנות את המולקולה של המים, שמקבלת ויברציה שונה אם נאמר או נכתוב מילה טובה או רעה על בקבוק מים, ומה שאנחנו מרגישים מהשפעת המילה על הגוף שלנו, המורכב מים, ועלינו כמי שיושב במרכבת הגוף הזו. כוחה של תפילה, כוחה של כוונה, וכוחה של המילה – מעבירות את עוצמתן דרך המים ביתר קלות, ונושאות עימן את המסר הלאה, כמו נחלים הזורמים אל הים באופן טבעי.

בתרבות העתיקה וגם היום, מים הם סימן לשפע, המפרה את האדמה, שפע בדמות גשמים או מעיינות, נחלים מרווים ואפילו כוס מים לגופנו. השפע הוא איכות אנרגטית שיורדת כל העת, וכשאנחנו פתוחים אליו, ונכונים לקבל אותו, הוא ממלא אותנו ואת הסביבה, ממש כמו עץ שמחכה לגשמי החורף ומתעורר לצמוח וללבלב, וכמו נווה מדבר חי ופורח.

במים יש פשטות, ענווה ושלמות. הם אינם מבקשים להיראות, אלא שקופים בצבעם, ועם זאת, ממלאים כל. תנועתם קדימה, אל מעבר, כמו תכונת המים שבנו – להיות מעבר לעצמנו.

היטהרות במים היא ברכה. מקורות מים וטהרה הם אחד בכל התרבויות, וניתן לראות זאת בתרבות היהודית במקווה שהוא מקור היטהרות, ואף אצל האיסיים, שהיו כוהנים שהתרגול שלהם כלל היטהרות יומיומית בלב המדבר בעין גדי. בתרבות ביבשות אמריקה, מי הפרחים שימשו להיטהרות, וכך גם אמבטיות פרחים במהלך צומות צמחי מרפא וכחלק מהכנה לטקסי ריפוי ורוח. נראה זאת בטקס המים הנשי, שנושא את אהבת האל אל האדם ואל האדמה. באשראמים רבים נהוג לשטוף ידיים לפני כל תרגול רוחני, ואצל אושו היה נהוג להתקלח ממש לפני כל מדיטציה משותפת. ישו נטבל על ידי יוחנן המטביל, שזה היה תפקידו, וזו הייתה אמונתו, וטבילות בנהר הירדן ובכל נהר או מקור מים אחר, עד היום, הן מקור להיוולדות מחדש, תרגול רוחני עוצמתי ועמוק.

הברכה על המים, ונשיאת כוונת הלב להיטהרות במים או רוויה מהם היא בעלת השפעה משמעותית עלינו ועל חיינו, וכפי שכוס מים עשויה להרגיע, לשנות מצב תודעה, כך גם כל היבט של רפואת המים הזו.

מים פרחוניים או מי פרחים הם כל סוגי תמציות המיצוי של פרחים בנוזלים, ובעיקר במים טהורים. בעצם, רפואת התדרים משתמשת רבות במיצוי בדרך זו, על מנת לקבל מהפרחים, שהם ריכוז מהות הצמח על פן השפע שבו, במים, שבהם האיכויות אותן סקרנו כאן. המים יכולים להעצים את איכויות הפרח, כל אחד בייחודו הוא, ולהביא אותן ברכות ובעוצמה בו זמנית, ממש כמו חוכמת היצירה, ולשנות ולעצב את המציאות. אם זה באמצעות פרחי באך, אם בעזרת הידרוסולים שהם מים אתריים (שארית של מיצוי השמן האתרי) או באמצעות מיצוי הפרחים במים או באלכוהול ולפעמים גם יחד. אפילו אם מדובר בכוס חליטת פרחים  – זה הדבר!

מים חיים הם ברכה !

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות