ריפוי עצמי SELF HEALING

ריפוי עצמי הוא היכולת שלנו לתפוס בעלות על הגוף שלנו, ולהניע תהליך ריפוי. תהליך הריפוי לא חייב להיות נטו בעצמנו, ומבורך ואף מומלץ להיעזר בידיים מושטות מכל הכיוונים, אם זה איש מקצוע המלווה אותנו, אם זה כמה אנשי מקצוע, אם זה ספר טוב או צמחי מרפא שונים, שגם הם מורים, ועוד. כל רעיון יצירתי שיש לנו, הוא חלק מתהליך הריפוי.

מדוע ריפוי עצמי הוא כה חשוב?

ריפוי עצמי מבטא את ההסכמה שלנו לקבל שאנחנו יוצרים את המציאות שלנו, אם זה פרט כואב להיחשף אליו או מושעות שעוזרת לנו להתעצם ולגדול. היכולת שלנו לבחור את מה שטוב לנו, ומשם להמשיך קדימה, היא זו שתחלץ אותנו מהמצב. לפעמים אנחנו יודעים שמה שחשוב כרגע זה להרי זיקוק באוויר לעזרה, אם בשיחת טלפון לחבר, או בפוסט בפייסבוק או אם בחיפוש אחר תוספי תזונה בחנות טבע… בכל דרך אנחנו ממשיכים ומחפשים את הדרך החוצה מהמצב, ממש כמו נבט שמחפש את דרכו החוצה מהאדמה, אל אור השמש.

תנועה של מודעות עצמית

המודעות העצמית היא משמעותית כאן, מכיון שזו התפיסה שלנו שאנחנו מסתכלים פנימה, ומאיתנו החוצה, לראות מה אנחנו יכולים לעשות ולשנות במציאות שלנו. 
אם יש לנו מחלת מעי דלקתית או שאנחנו סובלים מדכאון, או שאנחנו עומדים בצומת בחיים שאיננו יודעים כיצד להחליט על הצעד הבא, אין זה באמת משנה, בעיקר מה שמשנה הוא ההסכמה שלנו לקבל שאם יצרנו את המציאות הזו, אנחנו יכולים גם לתקן. ואם כבר לתקן, אז בואו נעשה את זה טוב הפעם, בדרך שבה המציאות תגיב בהרמוניה, שהעולם יחייך אלינו ושנרגיש שתפסנו את הגל.

מה באמת קורה בכל אותם מצבים של חולי או בעיות וכאב בחיים?
בעצם, כל אותם מצבים שאנחנו עומדים בפני החלטה, או מתקשים לקבל את המציאות, או שמשהו מההשפעות הנפשיות הגיע אלינו לגוף הפיזי ויצר מחלה, או אפילו תנאי הסביבה חדרו אלינו ועשו בנו… אלו כל אותם מצבים שבעצם משהו בנו לא על המסלול הישיר שלנו, אותו מסלול שמכוונת הנשמה שלנו בשאיפת לבה. ככל שנהיה יותר מדויקים עם הייעוד שלנו, עם הכיוון שהנשמה שלנו בוחרת, נקשיב לכל אותם סימנים שתמיד יורדים מלמעלה, לגוף הנפש, ומשם לגוף הפיזי, ככה נוכל להתמלא יותר, להרגיש בריאים יותר, ומדויקים יותר עם החיים שלנו.

אז מה הסוד של ריפוי עצמי?

ריפוי עצמי הוא ההסכמה לקבל עזרה, ולדעת שמכאן, זה תמיד בידיים שלנו. לא משנה כמה נתמסר, כמה נקבל וכמה נאמין, זה תמיד מחוייב במישהו מבפנים שיודע שהוא זה שעושה את השינוי, והוא זה שיביא לריפוי. אם זה בעיה פיזית, אם זו מחלה, אם זה כאב שלא עוזב, אם זה מצב נפשי או בחירה רגשית שצריך להתמודד איתה, תמיד תמיד אלו אנחנו אלה שהולכים את הדרך, אז בואו נהנה ממנה:)

איך הריפוי העצמי מתחבר לשיטת הטיפול שלי?

טיפול טבעי שלם משלב בין פסיכותרפיה הוליסטית שהיא טיפול בדיבור, הבנת תהליכים ומורכבות רגשית באמצעות שיחה. בדרך זו ניתן לתפוס תבניות תפיסה של כל אחד, ובדרך דומה גם לעצב אותם יחד מחדש. 
ההילינג, המגע האנרגטי, עוזר לנו לתמוך בתהליכים אלו.

הנטורופתיה, על שלל מרכיביה, תזונה טבעית וצמחי מרפא, נותנים מענה טוב ויעיל לגוף הפיזי, והשפעה על הגוף הנפשי והרוחני. לצמחי המרפא, למזונות מהטבע, לזרעים, לגרעינים, לירקות והפירות, לשורשים ולעלים, ובמיוחד לפרחים, יש השפעה מרחיקת לכת על בריאותנו, והפיכתה לאורח חיים – לחיות בריא! כחלק מהבריאה המופלאה שלנו!

ההתאמה של כל מקרה לגופו, יכולה לתת תנועה משמעותית לתהליך הריפוי, ואתם קובעים את הקצב, את הסגנון ואת המרכיבים, וביחד אנחנו מתאימים לכם את הנוסח הבריא בשפה שלכם, לגופים שלכם.

פרחי הבאך, הם החוליה המקשרת בין הכל – תמציות פרחים המחזיקות תדר גבוה, ונעות על פני מנעד רגשי, ומחוללות שינויים עמוקים. 
בטחון עצמי ירוד, אמונה בכח הריפוי העצמי, פתיחת מרחב מאפשר לריפוי, הפרדות מכל אותם מעכבים וחסמים, והתמודדות עם מערכי הגנה שונים – ועוד… כל אלה יכולים מאוד לעזור בתהליכים של ריפוי.

ריפוי עצמי הוא ההסכמה שלנו לקחת חלק בבריאה, לחבור ולהיות בריאים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות